Dogtrekking w Czarnorzekach i jarmark Korczynie
fot. dktzawody.pl

W Czarnorzekach koło Krosna po raz czwarty odbędą się zawody dogtrekkingowe. To jest połączenie marszu lub biegu na orientację ze spacerem z psem.

Wytyczono cztery trasy o różnym stopniu trudności w otulinie parku krajobrazowego „Prządki”. Najkrótsza, pięciokilometrowa to jest propozycja dla całych rodzin. Kolejne mają długość 10, 15 i 25 kilometrów. Na tej najdłuższej można spotkać także psy zaprzęgowe, które zimą uczestniczą w zawodach psich zaprzęgów.

Każdy z uczestników dogtrekkingu powinien zmieścić się w czterech godzinach. Można przejść swoją trasę spacerkiem, rywalizacja nie jest najważniejsza. Start i meta jest na boisku obok głównego parkingu Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego.

Jednocześnie w Korczynie odbywa się jarmark z kiermaszami, wystawami i pokazami. Świętuje także straż pożarna. Uroczystości 135-lecia rozpoczną się od mszy o godz. 15:00 i odprawy strażaków.

Wieczorem, na scenie zaprezentują się młodzi zdolni uczniowie korczyńskich szkół. Ponadto jutro na stadionie w Korczynie odbędą się m.in pokazy wyszkolenia psów myśliwskich.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj