Cały świat obchodzi dziś "Godzinę dla Ziemi WWF". W trosce o środowisko, punktualnie o godz. 20.30 zgasną światła, m.in. w Rzeszowie i Przemyślu. Do akcji w stolicy Podkarpacia przyłączyło się wiele firm. Reklamy i elewacje zgasną m.in. na centrach handlowych Plaza, Nowy Świat, Millenium Hall i Bi1. Zużycie energii obniżą także m.in. zakłady Polfa, Pratt&Whitney, Sanofi, Asseco Poland. W Przemyślu wygaszona zostanie iluminacja trzech charakterystycznych obiektów: Zamku Kazimierzowskiego, Wieży Katedralnej oraz Mostu Brama Przemyska.
Tegoroczna edycja obchodzona jest pod hasłem "Godzina dla Wisły",- to efekt Uchwały Sejmu, na mocy której 2017 został ogłoszony Rokiem Rzeki Wisły. Na stronie www.godzinadlaziemi.pl organizatorzy zachęcają do złożenia podpisu pod petycją w sprawie obrony Wisły i sprzeciwienia się planom uczynienia z niej autostrady wodnej.

Wisła to Królowa Polskich i Europejskich rzek - jako jedyna z dużych europejskich rzek zachowała swój naturalny charakter na odcinku ponad 400 km. Jej liczne wyspy stanowią dom dla kolonii mew i rybitw. Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych symbolów Polski i skarbem przyrodniczym na skalę Europy. Zdaniem ekologów plany regulacji Wisły oznaczają katastrofę dla jej ekosystemu. Ostrzegają, że zniknie całe bogactwo ptaków i piękno rzecznego krajobrazu.
"Godzina dla Ziemi WWF" to wyjątkowa akcja społeczna, która co roku jednoczy miliony ludzi na całym świecie. W ubiegłym roku zaangażowali się mieszkańcy 178 państw świata, a ponad 12 700 instalacji rozświetlających zabytki i pomniki zostało wyłączonych w symbolicznym geście troski o planetę. W akcji wzięło udział 75 polskich miast.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj