Będą podwyżki płac. Koniec sporu w rzeszowskim szpitalu
Fot. M. Iwanicka

Od sierpnia o 300 zł brutto, od sierpnia w przyszłym roku o 200 zł brutto, i o 250 zł brutto od 1 lipca 2020 - o tyle ma wzrosnąć wynagrodzenie pielęgniarek w rzeszowskiej dwójce.

W klinicznym szpitalu wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie osiągnięto porozumienie po wielogodzinnej trzeciej turze mediacji. W rozmowach wzięli udział przedstawiciele strony związkowej zarządu województwa podkarpackiego, dyrektor szpitala i mediator wyznaczony przez Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Strony potwierdziły też, że ostatnia transza - od 1 lipca 2020 roku zostanie wypłacona pod warunkiem, że Bank Gospodarstwa Krajowego przedstawi pozytywną prognozę w sprawie sytuacji finansowej szpitala na następny rok oraz wskaże że szpital zachowuje płynność finansową.

Ustalono również, że powołany zostanie Zespół ds. Monitorowania Porozumienia i Sytuacji Ekonomicznej Szpitala.

W oficjalnym komunikacie rzecznik marszałka województwa poinformował również, że w kwestii pozostałych postulatów strony także doszły do porozumienia co oznacza, że spór zbiorowy siedmiu organizacji związkowych z dyrektorem Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie został zakończony.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj