Spore atrakcje oczekują dziś na miłośników militariów i historii w Rzeszowie. Około godziny 11:00 ulicami Rzeszowa do Rynku i jego okolic - Placu Farnego, 3 Maja, Słowackiego i Grunwaldzkiej wjedzie specjalna defilada uczestników I Podkarpackiego Pikniku Militarnego na 100-lecie Niepodległości.

W trakcie kilkugodzinnego pobytu uczestników defilady w centrum stolicy Podkarpacia od 11:30 do 17:00 odbędzie się prezentacja pojazdów, wyposażenia grup rekonstrukcji historycznej, żywych dioram oraz patroli konnych.

Natomiast między godz. 14:00 a 19:00 w rzeszowskim Muzeum Okręgowym odbędzie się siódmy już piknik rycerski, podczas którego będzie można przenieść się w czasy średniowiecza.

Tę podróż w czasie i przestrzeni przygotowała grupa rekonstrukcji historycznej Zakon Rycerzy Boju Dnia Ostatniego.

W programie imprezy m.in. nauka władania mieczem i łukiem, walki rycerskie, pokazy średniowiecznej mody męskiej i damskiej oraz gry i zabawy. Chętni będą mogli podejrzeć pracę powroźnika czy spróbować liczyć na abaku (średniowiecznym kalkulatorze), a także wykonać własnoręcznie miecz podczas warsztatów dla najmłodszych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj