Jutro trzecie wcielenie do pododdziałów 3. PBOT
Fot. Jerzy Pasierb

W sobotę w Rzeszowie odbędzie się trzecie w tym roku wcielenie do pododdziałów 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kolejnych ochotników do służby w jednostce. Będzie to zarazem pierwszy dzień 16-dniowego szkolenia podstawowego prowadzonego w systemie ciągłym. Udział wezmą w nim osoby, które do tej pory nie miały do czynienia ze służbą wojskową.

Pierwszy dzień to przyjęcie żołnierzy, umundurowanie i wyekwipowanie oraz dokonanie wszystkich czynności ewidencyjnych. Dodatkowo w tym samym dniu kandydaci do Terytorialnej Służby Wojskowej poddani zostaną testowi oceny sprawności fizycznej.

Podczas 16 dni szkolenia, które odbędzie się na obiektach szkoleniowych Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie ochotnicy przejdą ćwiczenia dotyczące umiejętności posługiwania się bronią, zasad zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy też topografii. W ostatnim dniu żołnierze OT odbędą egzamin końcowy na "pętli taktycznej", którą podsumuje strzelanie bojowe.

Zakończeniem szkolenia podstawowego będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 29 lipca w "Karpackiej Troi" w Trzcinicy koło Jasła.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Paweł 13 Lip, 2018

    WOT - chory pomysł wariata Antka M., na który już wydano miliony złotych (a pójdą kolejne!), potrzebne choćby w służbie zdrowia - np. na ratowanie wzroku osób chorych na zaćmę. Po dwóch tygodniach szkolenia nikt nie stanie się żołnierzem. To harcerstwo wyposażone w broń palną. Każda przeciwnik z regularnej armii pozamiata oddziały WOT-u szybciej, niż zdążą wypełnić kwestionariusze niezbędne do podjęcia służby. Ale lepiej brnąć w ślepą uliczkę, niż wycofać się z idiotycznego pomysłu...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj