Polonijny Festiwal Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych już po raz 10
fot. Iwona Piętak

16 zespołów z ośmiu krajów świata weźmie udział w 10. Polonijnym Festiwalu Dziecięcych Zespołów Folklorystycznych, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu w Iwoniczu-Zdroju.

 Jak poinformowała na konferencji prasowej Wiesława Czarnota z biura organizacyjnego festiwalu, na Podkarpacie przyjedzie około 600 osób z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Białorusi, Ukrainy, Łotwy, Litwy, Mołdawii i Czech.

Młodzi Polonusi mają od 5 do 16 lat. Pięciodniowy Festiwal rozpocznie się 20 lipca barwnym korowodem zespołów, które przejdą główną ulicą Iwonicza-Zdroju na plac Dietla, gdzie odbędzie się przekazanie młodym artystom symbolicznych kluczy do miasteczka. Zespoły będą na zmianę występować w Iwoniczu Zdroju oraz w kilku miejscowościach regionu, m.in. Rzeszowie, w Sanoku, Wielopolu Skrzyńskim, Rzeszowie i Lubaczowie.

"Po raz pierwszy w historii festiwalu, patronat nad imprezą objęło trzech marszałków: Sejmu Marek Kuchciński, Senatu Stanisław Karczewski i województwa podkarpackiego Władysław Ortyl” – poinformował dziennikarzy Mariusz Grudzień prezes rzeszowskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, która jest głównym organizatorem wydarzenia.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj