Jan Trzebiński o karze i kontrolach w mieleckim Kronospanie
fot. A. Kutrzeba

 W ciągu dwóch miesięcy Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powinien wydać decyzję dotycząca mieleckiego Kronospanu. Firma odwołała się od decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu w Rzeszowie, który stwierdził, że zakład powinien zapłacić karę za przekroczenie dopuszczalnych emisji szkodliwych substancji.

Inspektorat przeprowadził kontrolę na początku roku. Wyniki pokazały, że z emitora suszarni włókien w powietrze wypuszczano: dwutlenek siarki, tlenki azotu i tlenek węgla w ilościach powyżej dopuszczalnych norm. To wyniki tej kontroli stanowiły podstawę do  wymierzenia kary pieniężnej.

Wysokość nie jest jeszcze znana, zostanie dopiero policzona - powiedział na naszej antenie Jan Trzebiński z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie. To jest kara tzw. biegnąca, czyli naliczana za każdą godzinę pracy instalacji - w wysokości około 45 złotych. Z kolei wyniki ostatniej kontroli - zakończonej w maju - pokazały, że Kronospan nie przekracza dopuszczalnych norm emisji szkodliwych substancji.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

5 komentarzy

 • spolek spolek 31 Lip, 2018

  ostatnio było ok, teraz też zreszta powietrze jest czyste na tyle ile może być przez niską emisję i wszystko hula. może zajmijmy się innymi rzeczami w mielcu i skończmy debatować o jednej firmie.

 • fejno fejno 26 Lip, 2018

  ciagle tylko kronospan i kronospan. inne firmy też sa na strefie ze mozna o nich podyskutowac i je sprawdzic. bo wyglada tak jakby ta kontrola to tylko dla kronospanu byla robiona, zadnej firmy wiecej.

 • neno777 neno777 25 Lip, 2018

  widocznie ten system dobrze działa skoro nie wykazało przekroczeń w maju

 • Error Error 12 Lip, 2018

  No to jak teraz nie ma problemu to po co robić afere? Tym bardziej, że jest UTWS od jakiegoś czasu i powietrze jest lepsze.

 • Gość Gość 12 Lip, 2018

  Przecież wszystkie kontrole w Krono do tej pory były niezapowiedziane, więc tu się nic nie zmieni, przynajmniej dla tej firmy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj