Jan Trzebiński o karze i kontrolach w mieleckim Kronospanie
fot. A. Kutrzeba

 W ciągu dwóch miesięcy Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powinien wydać decyzję dotycząca mieleckiego Kronospanu. Firma odwołała się od decyzji Wojewódzkiego Inspektoratu w Rzeszowie, który stwierdził, że zakład powinien zapłacić karę za przekroczenie dopuszczalnych emisji szkodliwych substancji.

Inspektorat przeprowadził kontrolę na początku roku. Wyniki pokazały, że z emitora suszarni włókien w powietrze wypuszczano: dwutlenek siarki, tlenki azotu i tlenek węgla w ilościach powyżej dopuszczalnych norm. To wyniki tej kontroli stanowiły podstawę do  wymierzenia kary pieniężnej.

Wysokość nie jest jeszcze znana, zostanie dopiero policzona - powiedział na naszej antenie Jan Trzebiński z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie. To jest kara tzw. biegnąca, czyli naliczana za każdą godzinę pracy instalacji - w wysokości około 45 złotych. Z kolei wyniki ostatniej kontroli - zakończonej w maju - pokazały, że Kronospan nie przekracza dopuszczalnych norm emisji szkodliwych substancji.

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Lip, 2018
  Komu i jaka emerytura przysługuje?
  Komu i jaka emerytura przysługuje?
  Słuchacze naszej rozgłośni wciąż mają wątpliwości dotyczące wysokości świadczeń emerytalnych. Od 1 października ubiegłego roku ustawodawca przywrócił poprzedni wiek emerytalny,...
 • 18 Lip, 2018
  Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Przemyślu
  Wojewódzkie Obchody Święta Policji w Przemyślu
  Ponad stu policjantów otrzymało odznaczenia podczas Wojewódzkich Obchodów Święta Policji w Przemyślu. Rozpoczęły się one od mszy świętej w Bazylice...
 • 18 Lip, 2018
  Mielczanin opiekunem wyprawy pod Mount Everest
  Mielczanin opiekunem wyprawy pod Mount Everest
  Kierownik Szkoły Ratownictwa w mieleckim pogotowiu uczestnikiem ekspedycji w Himalaje! Wojciech Idzior będzie opiekunem jednej z grup uczestników wyprawy pod...

2 komentarzy

 • Error Error 12 Lip, 2018

  No to jak teraz nie ma problemu to po co robić afere? Tym bardziej, że jest UTWS od jakiegoś czasu i powietrze jest lepsze.

 • Gość Gość 12 Lip, 2018

  Przecież wszystkie kontrole w Krono do tej pory były niezapowiedziane, więc tu się nic nie zmieni, przynajmniej dla tej firmy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj