Kiedy proces prezydenta Tarnobrzega?
Fot. W.Piasek

Na razie nie wiadomo kiedy rozpocznie się proces prezydenta Tarnobrzega Grzegorza K. Do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu wpłynął akt oskarżenia przeciwko prezydentowi. Jak informurze rzecznik sądu, sędzia Marek Nowak, jest za wcześnie by podawać termin rozprawy. Musi zostać wylosowany sędzia do sprawy, sam akt oskarżenia liczy kilkadziesiąt stron a akta są wielotomowe.

Grzegorz K. będzie odpowiadał za to, że pełniąc funkcję publiczną przyjął 20 tysięcy złotych łapówki w związku z procedowaniem Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Oskarżonemu o ten czyn prezydentowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Z akt sprawy objętej aktem oskarżenia, Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wyłączył materiał dowodowy do odrębnego śledztwa. Dotyczy ono nieprawidłowości związanych z funkcjonowaniem tarnobrzeskiego Urzędu Miasta.

Grzegorz K. od 23 lutego tego roku przebywa w areszcie tymczasowym. W ostatnich dniach uprawomocnił się wobec niego wyrok sądu w sprawie zniesławienia wiceprezydenta Tarnobrzega, którego Grzegorz K. odwołał ze stanowiska pod zarzutem kumoterstwa. Z nakazu sądu prezydent opublikował m.in. na portalu internetowym "Nad Wisłą 24" przeprosiny za pomówienia swojego ex zastępcy Wojciecha Brzezowskiego.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj