Pieniądze z resortu sprawiedliwości trafią do podkarpackich strażaków ochotników
Fot. Maria Kornaga

Poprawia się standard wyposażenia podkarpackich jednostek OSP. M.in. dzięki specjalnemu funduszowi pomocy pokrzywdzonym utworzonemu przez resort sprawiedliwości.

Pieniądze, które tam trafiają z odszkodowań płaconych przez sprawców wypadków drogowych są przeznaczane na sprzęt dla strażaków ochotników. W tym roku to 100 milionów złotych.

Jak poinformował dziś w Ulanowie wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł około 8,5 miliona otrzyma Podkarpacie. M.in. za pół miliona złotych zostanie kupiony nowoczesny wóz strażacki dla OSP Bieliny. Umowę właśnie podpisano, w przeciągu kilku dni zostanie sfinalizowany zakup.

Jak powiedział burmistrz Stanisław Garbacz to ogromna pomoc, która oznacza poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i szansę na szybką i właściwą pomoc. Nowy wóz zastąpi starego wysłużonego Stara 244. Był to warunek obecności jednostki w krajowym systemie ratownictwa.

W podpisaniu umowy w Ulanowie wzięli udział m.in. podkarpaccy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości: senator Mieczysław Golba i poseł Rafał Weber. Obaj zabiegali o pieniądze dla jednostek OSP w naszym regionie. Jak podkreślili, dzięki wsparciu resortu sprawiedliwości strażacy mają profesjonalne narzędzie do ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj