W Rzeszowie brakuje żłobków i przedszkoli - alarmują radni PiS
Fot. Małgorzata Iwanicka

Brakuje miejsc w rzeszowskich żłobkach i przedszkolach - alarmują radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta. Zwracają też uwagę na umiejscowienie tych obiektów.

Jak mówią, są dzielnice, gdzie jest ich więcej, w nowo przyłączonych czy wybudowanych osiedlach nie ma w ogóle żłobka i przedszkola. Dlatego radni klubu PiS przygotowali projekt uchwały. Chcą by miasto sporządziło mapę potrzeb mieszkańców. Projekt wspiera poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta Rzeszowa.

Tymczasem magistrat informuje, że ma przygotowaną mapę potrzeb mieszkańców i zgodnie z nimi buduje nowe obiekty, w tym roku i przyszłym. Wiceprezydent Stanisław Sienko zapowiedział, że od nowego roku zostaną oddane do użytku dwa żłobki przy ulicy Iwonickiej i na osiedlu Budziwój. W planach jest budowa placówek na osiedlu Drabiniaka i Staromieście Ogrody. Do końca roku miasto ma uruchomić blisko 150 nowych miejsc w istniejących już żłobkach.

Obecnie w Rzeszowie jest 9 żłobków publicznych i 44 przedszkola prowadzone przez miasto. W tym momencie jest 40 wolnych miejsc w przedszkolach - podaje magistrat.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • obi-1 10 Lip, 2018

    pobudzili się! idą wybory,a tu nic nie jest zrobione-tylko piana,cowaz więcej bicia piany!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj