Michał Tabisz: To będzie bardzo dobry rok dla lotniska w Jasionce
fot. Marcin Kalita

Port lotniczy Rzeszów-Jasionka bije rekordy. Pierwsze półrocze było najlepsze w historii lotniska, bo obsłużyło ponad 350 tysięcy pasażerów, to jest o 10 procent więcej niż przed rokiem. Przyczyniły się do tego nowe połączenia m.in. do Nowego Jorku, Tel-Awiwu i Aten, oraz liczne czartery. 

To będzie bardzo dobry rok, bo przed nami wzmożony ruch wakacyjny - uważa prezes Zarządu Portu Michał Tabisz. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się kierunek transatlantycki, ostatnio nawet w samolotach brakowało miejsc. Rośnie też przewóz towarów na tym kierunku.

Michał Tabisz dodał, że nie obawia się o przyszłość rzeszowskiego lotniska w kontekście planowanej budowy centralnego portu lotniczego. Jego zdaniem Jasionkę zauważyli przedsiębiorcy, którzy inwestują w pobliżu lotniska i korzystają z tej formy komunikacji.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Martin Martin 05 Lip, 2018

    Nie zająknał sie prezes o tym, że wszystkie inne lotniska dookola maja dwucyfrowe wzrosty z dwójką czy nawet trójką z przodu? Nie pochwalił się, że baza Ryanaira była "dogadana" i dostał ją Poznań ? Nie powiedział o tym, że Kijów (LOT) był dogadany ale dostała Bydgoszcz, bo zaczęli w biurowcu grymasić, podobnie z Oslo? Nie pochwalił się o ile więcej linii lotniczych lata z Lublina? Grunt to dobre samopoczucie i że kasa wpływa na konto. Tymczasem wszystkie inne lotniska dookola mają dużo większe wzrosty,. Mniej cwaniakowania, a wiecej pokory i pracy by sie przydało...

  • Lutek Lutek 05 Lip, 2018

    Bieda straszna, brak czarterów do Egiptu itd. Trzeba się tłuc do Katowic lub co gorsze do Warszawy żeby gdzieś polecieć!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj