Andrzej Konieczny w Oleszycach: Lasów przybywa a ich kondycja jest bardzo dobra
fot. Anna Kutrzeba

Od pozytywnej opinii samorządów i lokalnej społeczności uzależnione powinno być utworzenie Turnickiego Parku Narodowego - twierdzi dr inż. Andrzej Konieczny Dyrektor Generalny Lasów Państwowych.

W szkółce drzew leśnych w Oleszycach spotkał się z nadleśniczymi Podkarpacia i wysoko ocenił ich pracę. Jego zdaniem, ekolodzy nie mają racji wysuwając oskarżenia pod adresem leśników, że dewastują las wycinając drzewa. Jak wyliczył Lasy Państwowe w Polsce od II wojny światowej powiększyły powierzchnię o 2,5 mln hektarów, czyli nastąpił przyrost masy z 1 miliarda do 2 i pół miliarda metrów sześciennych. Z tego co przyrasta leśnicy co roku pozyskują tylko około 50 - 60% .

Dyrektor Lasów Państwowych odniósł się krytycznie do decyzji podejmowanych przez poprzednią ekipę rządową. Z Funduszu Inwestycyjnego Lasów Państwowych w latach 2014 i 2015 zabrano na inne cele 1 mld 600 mln zł. Wprowadzono też 2% podatek od sprzedanego drewna. Lasy Państwowe odczuwają do dziś brak tych pieniędzy. W opinii dr inż. Andrzeja Koniecznego niepokojące jest, że Lasy Państwowe, których celem jest podnoszenie zasobów leśnych i pielęgnacja lasów, muszą łożyć swoje środki na inne cele nie związane z lasem.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj