Maturzyści odbierają świadectwa dojrzałości
fot I.Piętak

Język polski – podobnie, jak w ubiegłym roku, matematyka  - nieco lepiej. Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie podała wyniki egzaminu maturalnego na Podkarpaciu. Są zbliżone do średniej krajowej  - egzaminy przy pierwszym podejściu zdało 80,5 procent absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, 14,3 procent nie zdało jednego egzaminu i ma prawo do poprawki w sierpniu, a 5,1 procent maturzystów musi poczekać na kolejną próbę za rok.

W Rzeszowie w czterech szkołach maturę zdało sto procent absolwentów. Są to: Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy WSIiZ, Liceum Sióstr Prezentek i Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II stopnia i II LO. Wicedyrektor tej ostatniej szkoły Bogdan Franczyk powiedział nam, że jest to prawdziwe święto szkoły, tym bardziej, że jeden z absolwentów, Szymon Lepianka osiągnął sto procent punktów na maturze rozszerzonej z matematyki.

Bardzo dobra jest średnia wyników z języka polskiego na Podkarpaciu - egzamin zdało 96 procent absolwentów, gorzej wypadła matematyka – egzamin zdało 84 procent absolwentów, co jest i tak wynikiem lepszym o dwa procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

 

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj