Minister Błaszczak na uroczystościach w Tuszowie Narodowym
fot. Jerzy Pasierb

"To zawsze jest najważniejsze, by służyć Polsce i wychowywać kolejne pokolenia w poczuciu patriotyzmu i miłości do Ojczyzny. Tak było w przypadku generała Sikorskiego. To było pokolenie niepodległości, ludzi wychowanych w poczuciu odpowiedzialności i obowiązku w stosunku do ojczyzny" - powiedział w Tuszowie Narodowym niedaleko Mielca minister Mariusz Błaszczak.

Szef resortu obrony narodowej uczestniczył w uroczystościach z okazji 75. rocznicy śmierci generała Władysława Sikorskiego. Mariusz Błaszczak podkreślił, że generał należy do grona bohaterów naszego kraju. Minister podziękował miejscowemu samorządowi za pamięć i opiekę nad przesłaniem Władysława Sikorskiego.

Uroczystości w Tuszowie Narodowym poprzedziła msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie przed dom, w którym urodził się generał, w asyście orkiestry wojskowej, przeszły poczty sztandarowe. Przed pomnikiem generała Sikorskiego zostały złożone wieńce.

Generał Władysław Sikorski był wojskowym i politykiem, generałem broni Wojska Polskiego, Naczelnym Wodzem Polskich Sił Zbrojnych i premierem rządu na uchodźstwie podczas II wojny światowej. Zginął w katastrofie lotniczej pod Gibraltarem 4 lipca 1943 roku. Obchody swoim Narodowym Patronatem objął Prezydent Andrzej Duda.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 19 Paź, 2020
  Skrzydła Pamięci
 • 12 Paź, 2020
  Nowe wały przeciwpowodziowe
  Nowe wały przeciwpowodziowe
  650 mieszkańców oraz prawie 600 hektarów terenów w gminach Przecław i Mielec na Podkarpaciu lepiej zabezpieczonych przed powodzią. Dziś oddano...
 • 12 Paź, 2020
  Mielec - stare negatywy
  Mielec - stare negatywy
  Nad niezwykłym zbiorem negatywów z okresu międzywojennego pracuje w ostatnich miesiącach Muzeum Historii Fotografii „Jadernówka” w Mielcu. Prawie sto negatywów...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj