Gmina Hyżne z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości organizuje rajd rowerowy szlakiem generała Władysława Sikorskiego.

Hyżne to miejscowość, w której dzieciństwo i młodość spędził Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych. Rajd odbędzie się w sobotę na dystansie 16 kilometrów.

Na uczestników czekają puchary, dyplomy i upominki oraz poczęstunek. Zapisy rozpoczną się w południe. Początek rajdu o godz. 15:00, start i meta przy szkole podstawowej.

Godzinę wcześniej rozpocznie się mecz piłki nożnej na Orliku - dzieci kontra rodzice. W programie są również m.in. występy artystyczne grup działających przy gminnym ośrodku kultury.

Ponieważ w tym roku przypada 75. rocznica śmierci generała Sikorskiego w niedzielę o godz. 14:30 w kościele parafialnym zostanie odprawiona msza w intencji ojczyzny. Po niej, przed tablicą poświęconą generałowi, która znajduje się na budynku szkoły zostaną złożone kwiaty. Będzie także akademia patriotyczna i występ orkiestry dętej ze Słowacji. Na koniec wspólna biesiada chłopska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj