PBOT ćwiczy na poligonie w Nowej Dębie
Fot. Witold Sura

Na poligonie w Nowej Dębie trwa szkolenie zintegrowane żołnierzy 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Takie ćwiczenie raz w roku musi odbyć każdy żołnierz WOT. Dla Podkarpackiej Brygady OT to pierwsze takie szkolenie. przejdą je wszystkie pododdziały. Odbędzie się w trzech turach, zakończy 28 lipca.

Wcześniej podkarpacka Brygada OT zrealizowała pierwszy etap szkolenia w skład, którego wchodzi szkolenie podstawowe trwające szesnaście dni (dla osób, które nie miały styczności z wojskiem), wyrównawcze trwające osiem dni (dla osób, które odbyły zasadniczą służbę wojskową, służbę przygotowawczą czy też byłych żołnierzy zawodowych) oraz indywidualne, które żołnierze odbywali rotacyjnie raz w miesiącu weekendowo - w soboty i niedziele.

W trakcie szkolenia na poligonie realizowany jest m.in. trening strzelecki, zajęcia z zakresu ratownictwa pola walki, taktyki, budowy schronień i maskowania. Żołnierze ćwiczą także organizowanie zasadzek.

W lipcu odbędzie się również kolejne wcielenie kandydatów-ochotników do służby w Podkarpackiej Brygadzie OT. Uroczystym zakończeniem procesu szkolenia podstawowego oraz poligonowego żołnierzy OT będzie 29 lipca przysięga wojskowa w Jaśle.

Dodajmy, że 15 czerwca dotychczasowy dowódca Brygady, pułkownik Arkadiusz Mikołajczyk został przeniesiony do dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej w celu przygotowania się do objęcia nowego stanowiska. Czasowo pełniącym obowiązki dowódcy jednostki jest zastępca dowódcy, pułkownik Witold Bubak.

 

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 03 Kwi, 2020
  Premiera online "Musicalu w Meloniku" z 2011 roku
  Premiera online "Musicalu w Meloniku" z 2011 roku
  Rzeszowski Dom Kultury kontynuując akcję „#ZostańWDomu z kulturą” przygotował specjalną archiwalną premierę online, w postaci nigdy wcześniej niepublikowanego musicalu „Różowy...
 • 03 Kwi, 2020
  Ruszył próbny Narodowy Spis Ludności
  Ruszył próbny Narodowy Spis Ludności
  W 16 polskich miejscowościach rozpoczął się próbny spis ludności. Na Podkarpaciu, odbywa się w gminie Radymno w powiecie jarosławskim. Ze...
 • 03 Kwi, 2020
  Artur Rozmus o rządowej tarczy antykryzysowej
  Artur Rozmus o rządowej tarczy antykryzysowej
  To dobry gest, ale niewystarczający - tak pracodawcy oceniają pakiet pomocowy dla firm i gospodarki przygotowany przez rząd. Prezes Podkarpackiego...

3 komentarzy

 • red 30 Cze, 2018

  "wojskoznawca" zmień proszę swój nick bo o armii nie wiesz NIC. Już ci kolega wyżej wpisał, jak to wygląda, więc się nie ośmieszaj.

 • Irek 30 Cze, 2018

  Proces szkolenia zolnierzy WOT trwa 3 ""wojskoznawca"jak by chciał to mógłby się dokładniej zagłębić w temat.16 dni to przygotowanie do służ następuje po 3 roku dni szkoleniowych w okresie 3 lat jest równa ilości dni trwania służby nie polega na grabieniu trawy i scieleniu łóż czytających i myślących.A hejt ""znawcy"" i tak będą swoje pisac
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Wojskoznawca 26 Cze, 2018

  Komandosi Antoniego w akcji! Po dwu tygodniach są już żołnierzami? Co potrafią? Ścielić po wojskowemu łóżka, zamiatać podwórze koszar i poprawnie salutować czy robić w tył zwrot? Dobrego żołnierza szkoli się całymi latami, a nie 16 dni!!!!!! WOT to porażka, która dodatkowo pochłonęła już (i pochłonie jeszcze) gigantyczne pieniądze. To wszystko dla zaspokojenia ambicji jednego - chorego psychicznie - człowieka.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj