Mieszkańcy gmin Zagórz i Komańcza doczekali się pociągu intercity do Łupkowa Starego. Po miesiącach starań polityków, samorządowców i miłośników kolei w Bieszczady dotarł dzisiaj pierwszy wakacyjny pociąg będący łącznikiem połączenia Gdynia - Zagórz.

Nie trzeba się jednak przesiadać. Wystarczy bilet i chęć odwiedzenia Bieszczadów. Pociąg z Gdyni, po 15 godzinach jazdy dotarł rano do Zagórza a następnie, nadal jako intercity wyjechał z grupą turystów, mieszkańców i polityków do Łupkowa.

To historyczny dzień powiedział prezes SKP Cargo Tomasz Strapagiel. Uruchomiona w marcu linia Gdynia - Zagórz cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Oby tak było z kontynuacją połączenia do Łupkowa.

Poseł Bogdan Rzońca ma nadzieję, że linia do Łupkowa zostanie utrzymana także jesienią, ale to już zależy od pasażerów i przewoźników. Na kursy wakacyjne dofinansowanie przekazał budżet państwa. Natomiast pasjonaci kolei, na czele z Jerzym Zubą wraz z zespołem Bieszczadersi przygotowali okolicznościowy utwór muzyczny, który jako klip staje się popularny w sieci.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj