Sukces podkarpackich kapel ludowych na ogólnopolskim festiwalu
„Pogórzanie” z Dynowa fot. archiwum

Sukces przedstawicieli Podkarpacia na 52. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą. Pierwsze miejsce w swojej kategorii zdobyła Kapela Jurka Wrony z Kolbuszowej, a wyróżnienie Kapela „Tarnowcoki” z Tarnowca. Wśród instrumentalistów 1 nagrodę otrzymał Józef Śliwa, skrzypek z Huty Gogołowskiej, druga nagroda trafiła do Michała Rydzika, cymbalisty z Grodziska Dolnego, a wyróżnienie do cymbalisty z Dynowa Ryszarda Wandasa.

W kategorii zespołów śpiewaczych drugą nagrodę wyśpiewały „Krzeczowiczanki” z Krzeczowic, a wśród solistów - śpiewaków wyróżnienie otrzymała Danuta Nieckarz ze Starego Dzikowa,

Bardzo dobrze zagrali przedstawiciele młodego pokolenia. W konkursie "Folklor - kontynuacja" I nagroda przypadła Kapeli „Cmolaskie Chłopaki” z Cmolasu, a druga kapeli „Biała Muzyka” ze Świlczy.

W konkursie Duży-Mały - nagrody pierwszego stopnia otrzymali - Młodzieżowa Kapela Ludowa „Pogórzanie” z Dynowa, oraz Paweł Płudowski z Łukaszem Nowińskim z Majdanu Królewskiego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj