Koncert finałowy Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie [ZDJĘCIA]
fot. Anna Kutrzeba

Występem Finka - brytyjskiego wokalisty, autora tekstów, gitarzysty, wczoraj przed północą zakończył się 8 finałowy koncert Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie.

Piątkowe koncerty rozpoczęła charyzmatyczna Daria Zawiałow, którą kilka miesięcy temu gościliśmy także w Polskim Radiu Rzeszów, następnie na scenę wkroczył Ormianin David Chaxalyan, który w 2016 roku w armeńskim X-Factor zaśpiewał po polsku piosenkę Czesława Niemena „Dziwny jest ten świat”. 

Po godzinie 21 rozpoczęły się koncert kolektywów. Wystąpili w kipiącym energią koncercie Golec Uorkiestra i zespół Zdob si Zdub z Mołdawii. Goście z południa Europy w swoich utworach łączą muzykę rockową, hip-hopową, folk bałkański oraz ethnic dance. Razem stworzyli idealne muzyczne połączenie wraz z polskimi kolegami.

Po nich na scenie zaprezentowali się Lao Che i trzy młode wokalistki z Gruzji - Trio Mandili. Kolejnym kolektywem byli Happysad i Brunettes Shoot Blondes z Ukrainy określani jako "część nowej niezależnej ukraińskiej sceny muzycznej".

Na finał wystąpili: Organek - obecnie jeden z mocniejszych punktów na polskiej scenie rockowej oraz gwiazda wieczoru i "najciekawszy głos Wielkiej Brytanii" – Fink.

Tegoroczny Koncert Główny poprowadził aktor Antoni Pawlicki znany widzom chociażby z  serialu „Czas honoru".

Koncert będzie retransmitowany w kolejnych dniach na antenie TVP Polonia, TVP Kultura oraz na stronie vod.tvp.pl.

 

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj