W Krośnie dyskutowali o znaczeniu lokalnych lotnisk
Fot. Archiwum

O znaczeniu małych lokalnych lotnisk w globalnej strategii i transformacji lotnictwa dyskutowano dziś w Krośnie. Pierwszą w Polsce konferencję o tej tematyce zorganizowała spółka lotniskowa KROSNO i władze miasta.

Spółka zarządzająca krośnieńskim lotniskiem miała się czym pochwalić. Na zmodernizowanej płycie, gdzie powstał ponad kilometrowy betonowo-asfaltowy pas startowy wylądował niedawno pierwszy odrzutowiec. Cessną Citation Jet M2 wylądował i wystartował po wizycie u rodziny piłkarz Sławomir Peszko. Parę dni późnej przyleciało kilka ultralekkich zagranicznych samolotów, by skorzystać z wybudowanej na lotnisku stacji benzynowej.

Małe lotniska mają ogromny potencjał - mówiono podczas konferencji. To nie tylko rozwój przedsiębiorczości zlokalizowanej w okołolotniczych strefach przemysłowych, ale również szkolenia pilotów, loty biznesowe i coraz częściej turystyczne.

Dyskutowano o prawnych aspektach tworzenia sieci małych lotnisk, możliwości wykorzystania odpowiednich samolotów do komunikacji, np.do lotnisk regionalnych, ale i tworzenia bezpiecznej infrastruktury lotniskowej.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj