Wyrok w sprawie incydentu w Szówsku podtrzymany
Fot. Archiwum

Radny powiatu jarosławskiego Radosław R. skazany prawomocnym wyrokiem za incydent w Szówsku, podczas wyborów wójta Wiązownicy. To historia sprzed czterech lat, w której uczestniczyli również brat radnego Adrian oraz były poseł, a obecnie senator Mieczysław Golba.

Adrian R. oskarżył posła Golbę o to, że potrącił go samochodem. Odmienną wersję wydarzeń w Szówsku przedstawił parlamentarzysta. Jego zdaniem to Adrian R. kopnął w samochód i zniszczył drzwi. Prokuratura oskarżyła Ariana o uszkodzenie mienia posła Golby i znieważenie parlamentarzysty, a jego brata o złożenie fałszywych zeznań.

Sąd Okręgowy w Przemyślu w drugiej instancji, skazał Radosława R. na siedem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Ponadto został zobowiązany do pisemnego przeproszenia pokrzywdzonego i do zapłaty na jego rzecz nawiązki w wysokości 2 tys. złotych. Wyrok wobec Adriana R. został utrzymany taki jak w pierwszej instancji. Ma zapłacić 2,2 tys. złotych grzywny oraz 700 złotych jako naprawienie szkody. Obaj bracia muszą przeprosić Mieczysława Golbę w prasie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj