Sprawdzają jak przestrzegane są prawa zwierząt
Źródło fot. pixabay.com

W wioskach gminy Dębica kontrole gospodarstw w podczas których strażnicy gminni sprawdzają jak przestrzegane są prawa zwierząt.

To w ramach kampanii „Gmina przyjazna zwierzętom", która ruszyła po sugestiach mieszkańców i Klubu Miłośników Wolontariatu „Azorkowo”. Kontrolowane są zwłaszcza posesje, których właściciele posiadają psy przetrzymywane na uwięzi.

Strażnicy sprawdzają czy łańcuchy nie jest zbyt krótkie, czy zwierzęta mają czyste kojce, dostęp do wody i zapewnione jedzenie, a także czy właściciele zaszczepili je przeciw wściekliźnie.

Na razie wobec właścicieli czworonogów, którzy nie przestrzegali przepisów stosowano głównie pouczenia. Jeśli jednak nie zareagują na polecenia strażników gminny - posypią się mandaty. Wysokość takiego mandatu może wynieść do 500 zł.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Cze, 2018
  Będzie kolejny most na Wisłoce
  Będzie kolejny most na Wisłoce
  Blisko 29 mln zł będzie kosztować budowa mostu przez Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin –...
 • 18 Cze, 2018
  Nietypowa interwencja leżajskich policjantów
  Nietypowa interwencja leżajskich policjantów
  Leżajscy policjanci odnaleźli trzy zaginione... krowy. O pomoc poprosił 79-letni gospodarz, który zostawił zwierzęta na łące w Leżajsku. Gdy po...
 • 18 Cze, 2018
  Stracili panowanie nad pojazdami. Są ranni
  Stracili panowanie nad pojazdami. Są ranni
  W Brzeźnicy w powiecie dębickim w niedzielny wieczór kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, dachował i uderzył w betonowy...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj