Dębica i gmina Ropczyce ze wspólnym projektem
fot. UM Dębica

Dębica i gmina Ropczyce wspólnie napisały wniosek o dofinansowanie i wspólnie wyłoniły firmę która dostarczy i zamontuje w obu gminach instalacje solarne oraz kotły na biomasę.

Odnawialne źródła energii zostaną zainstalowane w budynkach mieszkalnych. Ogółem w obu gminach zainstalowanych zostanie ponad 400 zestawów solarnych i prawie sto kotłów na biomasę. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-20. Jego wartość to 15 milionów złotych, z czego unijne dofinansowanie to 10 milionów.

Z uwagi na zbyt duże przekroczenie budżetu unieważniony został przetarg na dostawę 494 instalacji fotowoltaicznych. Ponowny przetarg samorządy ogłoszą jeszcze w tym miesiącu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 18 Cze, 2018
  Będzie kolejny most na Wisłoce
  Będzie kolejny most na Wisłoce
  Blisko 29 mln zł będzie kosztować budowa mostu przez Wisłokę w ciągu drogi powiatowej nr 1290R Dębica – Straszęcin –...
 • 18 Cze, 2018
  10 finalistów konkursu Dino Top Festival
  10 finalistów konkursu Dino Top Festival
  Znamy finalistów piątkowego konkursu na interpretację piosenek z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. To jeden z elementów naszego Dino Top Festival w...
 • 18 Cze, 2018
  Stracili panowanie nad pojazdami. Są ranni
  Stracili panowanie nad pojazdami. Są ranni
  W Brzeźnicy w powiecie dębickim w niedzielny wieczór kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, dachował i uderzył w betonowy...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj