Nowy dworzec PKS w Jarosławiu gotowy do końca roku
Wizualizacja fot. powiat jarosławski

Ruszyła budowa nowego dworca PKS w Jarosławiu. Prace rozpoczęły się od rozbiórki starych wiat powstałych w latach ’70 ubiegłego wieku. W ich miejscu wybudowane zostaną 4 stanowiska przyjazdowo-odjazdowe, 8 postojowych dla autobusów oraz blisko 100 miejsc parkingowych. Docelowo ma powstać kompleksowe centrum przesiadkowe dla pasażerów, także prywatnych przewoźników i MZK. W planach jest też budowa podziemnego połączenia dworca z ul. Słowackiego. Chodzi o to by ułatwić wyjazd pojazdów na ulice Poniatowskiego, jedną z głównych arterii komunikacyjnych Jarosławia.

Dworzec jest budowany przez spółkę Port z Żywca, która wybudowała m.in. podobny obiekt w Łańcucie. Teren został jej wydzierżawiony na 30 lat i dlatego ani Powiat Jarosławski ani PKS Jarosław nie ponoszą w związku z budową żadnych kosztów.

Obok dworca powstaną również miejsca handlowe i usługowe dla pasażerów. Powiat zastrzegł sobie w umowie, że 60% powierzchni użytkowej będą mogły w pierwszej kolejności wynająć podmioty gospodarcze z Jarosławia.

Nowy dworzec PKS ma być gotowy jeszcze przed końcem tego roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj