Żołnierze z Podkarpacia wśród najlepszych szachistów na świecie
Fot. Archiwum

Dwaj żołnierze z Podkarpacia znaleźli się w składzie drużyny Wojska Polskiego, która wygrała wojskowe mistrzostwa szachowe państw NATO, rozgrywane w Lubbock w Teksasie. Są nimi szeregowy Mateusz Bobula z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz porucznik Mateusz Sypień z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

W finałowej punktacji pod uwagę brane były cztery najlepsze wyniki ośmioosobowej drużyny. Jeden z najlepszych wyników osiągnął szeregowy Mateusz Bobula, który zgromadził 5 punktów, wygrywając trzy partie, a cztery remisując.

Reprezentacja Wojska Polskiego już po raz drugi w tych rozgrywkach zdobyła pierwsze miejsce, zwyciężając drużynę niemiecką o pół punktu wynikiem 20,5 punktu. Dodajmy, że reprezentacja Niemiec do tej pory wygrała 22 z 28 dotychczasowych turniejów. Trzecie miejsce zajęła Grecja.

Łącznie w zawodach wzięło udział 67 osób z 10 państw NATO - Danii, Estonii, Grecji, Holandii, Kanady, Niemiec, Słowenii, Polski, Wielkiej Brytanii i USA.

 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • LKS PARNAS LKS PARNAS 14 Cze, 2018

    W tekście jest błąd. Tak się składa, że w składzie grało 3 szachistów z Podkarpacia, Dariusz Sycz mieszkający obecnie we Wrocławiu pochodzi z Podkarpacia, a co więcej na reprezentuje barwy drugoligowego LKS PARNAS Stara Wieś.

  • Obserwator Obserwator 13 Cze, 2018

    Możemy spać spokojnie z takimi żołnierzami! Jak Bush grał z Bin Ladenem w szachy, to stracił dwie wieże. Mam nadzieję, że WP pamięta, ilu szachowych arcymistrzów jest w armii rosyjskiej. To strategicznie ważne dane!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj