Nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel o zagrożeniach związanych z wakacjami
Fot. Archiwum

Podkarpacka policja przestrzega przed wakacjami przed zagrożeniem substancjami psychoaktywnymi - alkoholem, narkotykami i dopalaczami. Jak mówi rzecznik wojewódzkiego komendanta policji, nadkomisarz Marta Tabasz-Rygiel, choć wszystkie są groźne, bardzo duże niebezpieczeństwo wiąże się z dopalaczami.

Jak dodaje rzecznik podkarpackich policjantów, dopalacze to zazwyczaj mieszanina różnych substancji, które mogą wzajemnie potęgować swoje działanie. Ich używanie może spowodować nieodwracalne uszkodzenie organów wewnętrznych i mózgu.

Marta Tabasz-Rygiel przypomina, że okres wakacji to także czas innych specyficznych zagrożeń związanych np. ze zwiększonym ruchem drogowym czy kąpielą w miejscach niedozwolonych i po użyciu alkoholu. Dlatego policja podejmuje szereg działań dla zapewnienia bezpieczeństwa. M.in. prowadzone będą akcje kontroli autokarów, a już przed wakacjami policjanci w ramach profilaktycznych spotkań zorganizowanych wspólnie z KRUS zwracali uwagę na potencjalne zagrożenia podczas prac polowych.

W lipcu i sierpniu wzmocnione dodatkowymi funkcjonariuszami będą niektóre komendy oraz powstaną dwa sezonowe posterunki policyjne nad Soliną i Jeziorem Tarnobrzeskim.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Sty, 2019
  Pisali opowiadania o misiach
  Pisali opowiadania o misiach
   Stu uczniów Szkoły Podstawowej nr. 5 w Przemyślu rywalizowało w pisaniu najciekawszego opowiadania o misiu.  Twórczość taka  rozwija u młodych...
 • 21 Sty, 2019
  Spór o szefa sejmikowej Komisji Rewizyjnej trwa
  Spór o szefa sejmikowej Komisji Rewizyjnej trwa
  Przewodniczący podkarpackiej Platformy Obywatelskiej poseł Zdzisław Gawlik zapowiedział,że klub Koalicji Obywatelskiej będzie nadal zgłaszał Andrzeja Szlęzaka na szefa sejmikowej Komisji...
 • 21 Sty, 2019
  W Rzeszowie lekcje o mowie nienawiści.
  W Rzeszowie lekcje o mowie nienawiści.
  W rzeszowskim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 nauczyciele prowadzą z uczniami zajęcia o mowie nienawiści. Takie lekcje mają...

1 komentarz

 • Tolik Tolik 13 Cze, 2018

  Te wakacje od studiów bedziemy s kolegami spedzali w Czeskiej republice, bedziemy tam palili zioło bo do 10 gramów to tam tylko wykroczenie. Polska to kraj strasznie milicyjny, niemozna tutaj niczego. Dla tego ludzie siegaja po dopalacze. Czechy nie maja z tym problemu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj