Firma Southco rozpoczęła budowę nowego zakładu w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznego (PPN-T) Aeropolis w Jasionce. Pracę znajdzie w nim  ok. 80 osób. Zakład ma być gotowy w marcu przyszłego roku.

Southco specjalizuje się w technologii systemów zamknięć oraz urządzeń dostępu - zamków, zasuw, łączników blokujących i szybkich zatrzasków, zawiasów, uchwytów i rozwiązań elektronicznego dostępu. Są one wykorzystywane w budowie sieci telekomunikacji, komputerach, przemyśle motoryzacyjnym i lotniczym. Produkcja ma się rozpocząć w kwietniu przyszłego roku. W nowym zakładzie na początku funkcjonować będzie centrum dystrybucyjne. Po zakończeniu budowy  firma będzie mieć  dwa zakłady: w Wielkiej Brytanii i Jasionce. Jak mówią przedstawiciele firmy  o wyborze tego miejsca zdecydowała m.in przyjazne nastawienie władz   województwa do biznesu,  dzięki szkołom i uczelniom technicznych jest dostęp do wykształconych i wykwalifikowanych pracowników oraz rozwinięta infrastruktura. W pobliżu Jasionki, gdzie jest autostrada A4 oraz port lotniczy.

Dotychczas w  Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznego  Aeropolis  zainwestowało 49 firm, z czego 42 korzystają z ulg podatkowych w ramach Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj