170 dzieci z polskich rodzin żyjących na Ukrainie podczas wakacji skorzysta z kolonii organizowanych przez Caritas Archidiecezji Przemyskiej. "Będą wypoczywać razem ze swoimi rówieśnikami z Polski" - powiedział we wtorek jej dyrektor ks. Artur Janiec.

"Dwutygodniowe turnusy zaplanowano w czerwcu i lipcu. Na każdym będzie wypoczywało po około 50 dzieci z Ukrainy i 60-70 z Polski" - mówił ks. Janiec.

Zauważył, że "wspólny wypoczynek powinien integrować i wzbogacić dzieci z obu krajów". "Dla dzieci z polskich rodzin żyjących na Ukrainie będzie to też dobra okazja do dodatkowego poznania języka polskiego" - dodał dyrektor.

Przypomniał, że kolonie letnie dla polskich dzieci z Ukrainy Caritas Archidiecezji Przemyskiej organizuje od kilkunastu lat.

"W poprzednich latach ich uczestnicy oprócz zwiedzania Podkarpacia, głównie Bieszczad i Beskidu Niskiego, w programie mieli także wycieczki, np. do Krakowa, Łańcuta, Przemyśla, czy Rzeszowa. W tym roku będzie podobnie" - powiedział ks. Janiec.

Dzieci będą mieszkać w Tryńczy k. Przeworska. Organizowany przez przemyską Caritas wypoczynek kolonijny wspiera finansowo Senat RP.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj