Dofinansowania na wymianę kotłów w Mielcu
fot. M.M.

Są pieniądze na dofinansowania do wymiany kotłów centralnego ogrzewania na węgiel funkcjonujących w zabudowie jednorodzinnej. Tego dotyczyło spotkanie przedstawicieli Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i władz Mielca z mieszkańcami miasta.

Można skorzystać z pieniędzy miejskich - w tym roku w budżecie Mielca na ten cel zapisano 200 tysięcy złotych. Dofinansowanie można uzyskać także z pieniędzy krajowych lub unijnych w ramach programu "Przyjazny DOM". W tym przypadku można uzyskać dofinansowanie do 30% kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 4,5 tysiąca złotych.

Wniosek do WFOŚiGW w Rzeszowie składa zainteresowany mieszkaniec. Można to zrobić listownie - nie później niż do 15. listopada bieżącego roku. Dotacje będą przyznawane do wyczerpania środków – decyduje kolejność zgłoszeń.

Dużo wyższe dofinansowanie - do 85% kosztów kwalifikowanych można uzyskać w tzw. projektach parasolowych. Będą one dofinansowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, jednak wymiana źródła ciepła nastąpi najwcześniej w roku 2019.

W Mielcu, w zabudowie jednorodzinnej funkcjonuje około 1500 kotłów na węgiel, które kwalifikują się do wymiany.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj