Jan Komasa kręci na Podkarpaciu swój nowy film
Fot. Andrzej Wencel © Aurum Film

W Karlikowie w powiecie sanockim kręcono dzisiaj sceny do nowego filmu Jana Komasy pod roboczym tytułem "Boże Ciało". Zdjęcia do filmu reżysera takich obrazów jak "Miasto 44" czy "Sala samobójców" rozpoczęły się 17 maja i były realizowane między innymi w Jaśliskach na Podkarpaciu.

Jest to film oparty na autentycznej historii młodego chłopaka, który po wyjściu z zakładu poprawczego podaje się za księdza. Jego rolę brawurowo gra, uznawany za jedno z największych odkryć aktorskich ostatnich lat – Bartosz Bielenia. Pozostałą część obsady dopełniają utalentowani aktorzy młodego pokolenia – Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel. W filmie zobaczymy także Aleksandrę Konieczną, znaną chociażby z roli Zofii w "Ostatniej Rodzinie". Grają również Łukasz Simlat oraz Leszek Lichota – główna gwiazda jednego z najpopularniejszych krajowych seriali "Wataha".

Autorem nagrodzonego w konkursie Script Pro scenariusza do "Bożego Ciała" jest Mateusz Pacewicz. Za zdjęcia odpowiada ceniony operator filmowy – Piotr Sobociński Jr.

"Boże Ciało" to niezwykle oryginalny projekt w polskim i europejskim kinie – odważna produkcja ocierająca się o tematy tabu, dotykająca kwestii społecznych podziałów oraz skomplikowanej duchowości młodych ludzi.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj