Śmigłowce z Mielca dla polskiej policji [aktualizacja 13:30]
Fot. Roman Adamski

Dwa Black Hawki z Mielca trafią do policyjnych antyterrorystów - umowę na zakup śmigłowców wielozadaniowych S-70i podpisali komendant główny policji i prezes mieleckich PZL.

Joachim Brudziński, minister spraw wewnętrznych i administracji, powiedział, że dzięki kontraktowi policja zostanie wyposażona w znakomity sprzęt. Dodał, że zakup jest częścią  9-miliardowego programu modernizacji służb mundurowych do 2020 roku - z czego na policję przewidziano ponad 6 miliardów złotych.

Nadinspektor Jarosław Szymczyk, komendant główny policji, zapowiedział, że zakupione śmigłowce zostaną przekazane formacjom antyterrorystycznym. Janusz Zakręcki, prezes PZL Mielec, przypomniał, że jego zakład wyprodukował przez prawie 10 lat ponad 40 śmigłowców, z czego dwa zostały zakupione przez policję w Turcji i Meksyku.

Zawarty z tzw. wolnej ręki kontrakt przewiduje dostarczenie do końca roku dwóch Black Hawków dla polskiej policji. Obejmuje także szkolenie pilotów i obsługi. Według nieoficjalnych informacji - wartość umowy to około 142 milionów złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj