Nagrodzeni w VII Podkarpackim Konkursie Twórczości Literackiej
Fot. Zespół Szkół w Jeżowem

W Zespole Szkół w Jeżowem rozstrzygnięto VII Podkarpacki Konkurs Twórczości Literackiej „Gdy słowa dojrzewają”. W kategorii poezji zwyciężyła Małgorzata Wołoch z Zespołu Szkolnego nr 2 w Leżajsku, a w kategorii prozy - Artur Kutyła z Zespołu Szkół w Trzebosi.

Triumfatorów było więcej: I nagrodę w specjalnej kategorii patriotycznej pod hasłem „Polska ma swój” zdobyła Małgorzata Sobkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 w Stalowej Woli, przypadła jej także druga nagroda w kategorii poezji, a ta szkoła zdobyła łącznie 7 konkursowych laurów. Z kolei 10 różnych nagród konkursowych przypadło uczniom z Gimnazjum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie.

Wyjątkowe jest także osiągnięcie Joanny Warchoł z Szkoły Podstawowej w Nowosielcu, która zdobyła 3 konkursowe laury: II nagrodę w kategorii patriotycznej, III nagrodę za zestaw poetycki i nagrodę specjalną przewodniczącej jury Małgorzaty Żureckiej.

Uroczystość rozdania nagród uświetnił występ szkolnego duetu muzycznego Adam Chudzik (gitara) i Kamil Kowal (akordeon). Inicjatorem i organizatorem konkursu jest polonista poeta Ryszard Mścisz. Patronat nad konkursem objął starosta niżański Robert Bednarz, a Starostwo Powiatowe w Nisku zapewniło środki finansowe na nagrody. Patronat nad konkursem sprawowali także: ogólnopolski kwartalnik literacko-artystyczny „Fraza” w Rzeszowie, rzeszowski oddział Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenie Literackie „Witryna” w Stalowej Woli.

Na tegoroczny konkurs wpłynęły 84 prace literackie uczniów gimnazjów i starszych klas szkół podstawowych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj