Dzięki projektowi rozbudują szpitale w Jaśle i Lwowie?
fot. pixabay.com

Wspólny projekt Jasła i Lwowa dotyczący opieki zdrowotnej z coraz większą szansa na realizację. Znalazł się wśród 172 koncepcji rekomendowanych do drugiego etapu konkursu projektów Programu Polska - Białoruś - Ukraina 2014 - 2020. Komisja wyboru oceniła 248 koncepcji i zaakceptowała projekt pod nazwą.: "Poprawa i zwiększenie dostępu do opieki zdrowotnej w powiecie jasielskim i w obwodzie lwowskim".

Zakłada on rozbudowę szpitala specjalistycznego w Jaśle i Szpitala klinicznego we Lwowie. Na razie w obu placówkach brakuje sprzętu i urządzeń niezbędnych w chirurgii i onkologii. Ponadto niedostosowana infrastruktura utrudnia dostęp mieszkańców do specjalistycznej opieki zdrowotnej.

Starosta jasielski Adam Pawluś informuje, że wspólny polsko-ukraiński projekt obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej, zakup sprzętu i wyposażenia oraz przeprowadzenie szkoleń dla personelu medycznego. Zdaniem dr nauk med. Szymona Niemca, kierownika jasielskiej chirurgii innowacyjne technologie w leczeniu schorzeń chirurgicznych i nowotworowych są nadzieją dla pacjentów. Chorzy, podobnie jak pracownicy potrzebują także poprawy warunków socjalno - bytowych.

Wartość projektu wynosi ponad 10 mln zł, z czego na szpital w Jaśle przypada 5 milionów 600 tys. mln zł.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj