"Konwój Biało Czerwony" wyruszy z Sanoka
fot. materiały IPN

Jutro (poniedziałek) w południe na sanockim rynku podkarpacka inauguracja ogólnopolskiego projektu Instytutu Pamięci Narodowej "Konwój Biało Czerwony". 

To plenerowe ekspozycje prezentujące liderów walki o wolną Polskę w 1918 r.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa, Wojciecha Korfantego i Ignacego Daszyńskiego. Ponad dwumetrowe plansze z sylwetkami wybitnych mężów stanu opatrzone są ich biogramami w języku polskim i angielskim. 

Na wystawie znajdziemy także kalendarium najistotniejszych wydarzeń w procesie odradzania się niepodległej Polski oraz kopie najważniejszych dokumentów, związanych z 11 listopada 1918 r. 

To co znajdzie się na wystawie dostępne jest także w wersji elektronicznej na stronie IPN-u. Materiały  można wydrukować, i wykorzystać do lekcji, czy innych działań edukacyjnych - mówi Katarzyna Gajda -  Bator z rzeszowskiego oddziału Instytutu ". 

W Sanoku wystawę "ojcowie Niepodległości" można będzie oglądać do 4 czerwca, następnie będzie prezentowana w kolejnych miastach Podkarpacia. Ekspozycja przygotowana przez szczeciński odział IPN do końca roku ma odwiedzić około 100 polskich miast.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj