Były Komendant Główny Policji ma w Rzeszowie usłyszeć zarzuty
Fot. Archiwum

Zarzut przekroczenia uprawnień ma usłyszeć w rzeszowskiej prokuraturze były szef polskiej policji Zbigniew Maj oraz dwaj byli dyrektorzy delegatury CBA w Łodzi i Poznaniu. Zostali zatrzymani na polecenie Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji .

Prokurator Rafał Teluk powiedział nam, że zostaną im przedstawione zarzuty dotyczące m.in. ujawniania informacji z prowadzonych postępowań karnych oraz na temat planowanych dopiero czynności operacyjno-rozpoznawczych. Po zakończeniu czynności procesowych z udziałem wszystkich podejrzanych prokurator podejmie decyzje w zakresie zastosowania wobec nich środków zapobiegawczych. Zatrzymani zostaną przewiezieni do Rzeszowa na przesłuchanie - tu, dzisiaj albo jutro, zostaną przedstawione im zarzuty.


Zbigniew Maj był komendantem głównym policji od grudnia 2015 roku, po dwóch miesiącach sam złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Sty, 2019
  Spór o szefa sejmikowej Komisji Rewizyjnej trwa
  Spór o szefa sejmikowej Komisji Rewizyjnej trwa
  Przewodniczący podkarpackiej Platformy Obywatelskiej poseł Zdzisław Gawlik zapowiedział,że klub Koalicji Obywatelskiej będzie nadal zgłaszał Andrzeja Szlęzaka na szefa sejmikowej Komisji...
 • 21 Sty, 2019
  W Rzeszowie lekcje o mowie nienawiści.
  W Rzeszowie lekcje o mowie nienawiści.
  W rzeszowskim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 nauczyciele prowadzą z uczniami zajęcia o mowie nienawiści. Takie lekcje mają...
 • 21 Sty, 2019
  Ponad 150 wystawców na targach ślubnych
  Ponad 150 wystawców na targach ślubnych
  Czy da się zorganizować całe wesele w jeden weekend? Odpowiedź na to pytanie 19 i 20 stycznia poznały przyszłe pary...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj