Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu w Sanoku
Źródło fot. pixabay.com

W Sanoku trwają IX Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjechali ze swoimi psami aby wziąć udział w największej tego typu imprezie w Polsce.

Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekają trzy malownicze trasy.

Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z trzech tras liczących 15 km, 25 km oraz 40 km w oparciu o mapę. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem.

Na starcie spotykali się jednak sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują najdłuższą 40 km trasę w około 4 godziny jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury ze swoim pupilem.

Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu.

W ramach mistrzostw Polski zostaną rozegrane także Mistrzostwa Polski w Dogtrekkingu Lekarzy oraz Techników Weterynarii. Zawody rozpoczęły się o godz. 8:00 obok wejścia do muzeum budownictwa ludowego w Sanoku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj