Wicepremier Beata Szydło w Boguchwale i Mielcu [Aktualizacja 19:45]
fot. E.NSZ. / D.O.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości spotkają się dziś z mieszkańcami kilkudziesięciu miejscowości w Polsce. W ramach cyklu o nazwie "Polska jest jedna" odwiedzają mieszkańców różnych regionów naszego kraju - w tym Podkarpacia.

 

Spotkanie w Boguchwale

Wicepremier Beata Szydło odwiedziła już Boguchwałę, gdzie zapytano ją m.in. o walkę z afrykańskim pomorem świń i odstrzał dzików, zabezpieczenie Polski na wypadek załamania dobrej koniunktury gospodarczej na świecie czy likwidacja rzeszowskiego pomnika Walk Rewolucyjnych.

Wicepremier na miejscu podsumowała dotychczasowe programy gospodarcze i społeczne PiS i zapowiedziała realizacje kolejnych między innymi dla przedsiębiorców i studentów .

W spotkaniu z Beatą Szydło w Boguchwale wzięło udział około 160 osób, w większości członków PiS z powiatu rzeszowskiego, ale były też rodziny z dziećmi, wdzięczne za program 500 plus.

Relacja Ewy Niedziałek Szeligi

 

Spotkanie w Mielcu

Natomiast spotkanie z Beatą Szydło w Mielcu odbyło się przy wypełnionej sali domu kultury. Rozpoczynając je, wicepremier powiedziała, że przyjechała, by poinformować o osiągnięciach i planach rządu, a także po to, by wysłuchać mieszkańców Mielca i powiatu mieleckiego.

Wśród najbliższych planów Beata Szydło wymieniła rządowy program budowy dróg lokalnych. Wicepremier przypomniała propozycje z warszawskiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości - w tym program kierowany do przedsiębiorców i matek z co najmniej czwórką dzieci, które nie pracowały i nie mają prawa do emerytury.

Spotkanie z wicepremier Beatą Szydło miało charakter otwarty, jego uczestnicy zadawali pytania. Kilka dotyczyło firmy Kronospan. Jeden z uczestników spotkania wręczył wiceszefowej rządu petycję z listą zarzutów dotyczących Kronospanu. Beata Szydło powiedziała, że zna problem. W jego rozwiązaniu mają pomóc zmiany w ustawie o ochronie środowiska.

- Zależy nam, aby przedsiębiorcy mieli jak najlepsze warunki do tworzenia miejsc pracy, ale nie może być tak, że to się odbywa kosztem lokalnej społeczności (...). Jest wola ze strony pana marszałka, ze strony państwa posłów, starosty; myślę, że razem uda nam się ten problem rozwiązać - powiedziała Beata Szydło. Wiceszefowa rządu po oficjalnym spotkaniu rozmawiała z grupą protestującą w sprawie Kronospanu. To spotkanie było zamknięte dla mediów.

Spotkanie z wicepremier Beatą Szydło miało tez sportowy akcent. Pełniący obowiązki prezydenta Mielca Fryderyk Kapinos wręczył wiceszefowej rządu koszulkę Stali Mielec z numerem 9. Wicepremier odpowiedziała, że śledzi losy mieleckiej drużyny i życzy jej awansu do Ekstraklasy. Beata Szydło przyznała, że grywała z kolegami w piłkę nożną, ale jej ukochaną dyscypliną była piłka ręczna.

Oprócz mielczan w spotkaniu z wicepremier Beatą Szydło wzięli udział podkarpaccy posłowie Prawa i Sprawiedliwości, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz i samorządowcy.

Z kolei premier Mateusz Morawiecki odwiedził Kielce i Jędrzejów w województwie świętokrzyskim, a Minister edukacji narodowej Anna Zalewska udała się do Strzelina i Oławy na Dolnym Śląsku, minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel do Szczucina i Proszowic w Małopolsce, a minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak do miejscowości Krzesk-Królowa Niwa i Łosic w województwie mazowieckim.

Relacja Dawida Osysko

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 23 Sty, 2021
  Fotoradary w Rzeszowie
  Fotoradary w Rzeszowie
  Na Rzeszowskich skrzyżowaniach pojawią się fotoradary. Stolica Podkarpacia znalazła się na liście 18 polskich miast w których na najniebezpieczniejszych skrzyżowaniach pojawiąsię fotoradary....
 • 22 Sty, 2021
  Oszuści fotowoltaiczni w Wadowicach Górnych
  Oszuści fotowoltaiczni w Wadowicach Górnych
  Władze gminy Wadowice Górne w powiecie mieleckim ostrzegają przed osobami, które powołując się na gminę  proponują pośrednictwo w budowie instalacji...
 • 22 Sty, 2021
  42 nowe linie autobusowe w powiecie mieleckim
  42 nowe linie autobusowe w powiecie mieleckim
  42 linie autobusowe zostaną uruchomione w przyszłym miesącu na terenie powiatu mieleckiego. Starostwo dostanie na ten cel  ponad 2 mln...

2 komentarzy

 • larvitar 15 Maj, 2018

  Kogo jeszcze będą nagabywać o Kronospanie zanim zainstalują utws? Zobaczmy jak wypadnie modernizacja, bo może nie być po co robić takie halo.

 • Walter 12 Maj, 2018

  Super

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj