Tarnobrzeg ma nowego wiceprezydenta
Fot. Wanda Piasek

Anna Pekar została wiceprezydentem Tarnobrzega. Dotychczasowa radna Prawa i Sprawiedliwości kierowała również Komisją Oświaty, Kultury i Sportu przy tarnobrzeskiej Radzie Miasta. Anna Pekar pracowała jako nauczycielka w jednej z miejscowych szkół podstawowych, której przez 10 lat była także wicedyrektorką. Ze względu na swoje doświadczenie zawodowe nowa wiceprezydent zajmie się sprawami miejskiej oświaty.

Zapytana o pierwsze decyzje i najbliższe plany Anna Pekar powiedziała, że jej priorytetem będzie zabezpieczenie pracy nauczycielom pod kątem ewentualnych dysproporcji w przydziale godzin lekcyjnych. Zamierza również ulepszyć koordynację poszczególnych placówek szkolnych.

Pełniący obowiązki prezydenta Tarnobrzega Kamil Kalinka zdecydował, że sprawy miejskiej oświaty wymagają aby poświęcić im więcej czasu i wnikliwości. Kalinka uznał też, że osoba zajmująca najwyższy urząd w mieście musi mieć zastępcę ze względu na nieprzewidziane okoliczności.

Kilka miesięcy temu w Tarnobrzegu doszło do paraliżu decyzyjnego po aresztowaniu prezydenta, który nie miał zastępcy i nikomu nie przekazał stosownego pełnomocnictwa.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj