W sobotę bezpłatne badania okulistyczne
Fot. pixabay.com

W sobotę w ramach Światowego Tygodnia Jaskry można skorzystać z bezpłatnych badań w kierunku jaskry. To schorzenie oczu, które nieleczone prowadzi do uszkodzenia i zaniku nerwu wzrokowego, a w efekcie do ślepoty.

W ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Polskie Towarzystwo Okulistyczne weźmie udział blisko 70 placówek z 41 miast w kraju. W Rzeszowie będzie to Poradnia Okulistyczna Szpitala Miejskiego przy ul. Rycerskiej.

Są jeszcze wolne miejsca, a badania prowadzone będą w godz. 9:00-15:00. Akcja "Polscy okuliści kontra jaskra" kierowana jest do osób, które nie są leczone z powodu jaskry i nie są pod stałą obserwacją okulisty.

Listę gabinetów na Podkarpaciu, które nie tylko jutro zajmują się leczeniem tego schorzenia znaleźć można na stronie podkarpackiego NFZ w zakładce "Cztery pory roku dla zdrowia - profilaktyczne programy zdrowotne w kierunku jaskry".

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Jadwiga 05 Sty, 2019

    Byłam na takim badaniu i faktycznie za darmo :) Fajna inicjatywa.

  • Patryk 02 Sty, 2019

    Oby więcej takich bezpłatnych dni… Serio… Mojego tatę na siłę wypchnęliśmy na takie badanie i okazało się, że ma jaskrę! Chociaż nic nie podejrzewał… Zapisaliśmy go szybko na wizytę w prywatnym szpitalu okulistycznym. Na szczęście było odpowiednio wcześnie, żeby dr Michnowski z zespołem mógł uratować wzrok taty.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj