Znani aktorzy kręcą w Rzeszowie teledysk do piosenki o mieście
fot. Marcin Kalita

Popularni i lubiani aktorzy teatralni i filmowi - Kazimierz Mazur wraz ze swoim synem, także Kazimierzem, od poniedziałku goszczą w stolicy Podkarpacia. Na ulicach Rzeszowa realizują teledysk do piosenki o tym mieście. Skomponowała ją Katarzyna Gaertner, prywatnie żona Kazimierza seniora. Autorka muzyki darzy Rzeszów szczególnym sentymentem. W latach 60-tych ubiegłego stulecia była związana z tutejszą Estradą. To tutaj też zbiegły się jej drogi zawodowe z Anną German. W końcu właśnie w Rzeszowie zaproponowała zaśpiewanie legendarnej artystce "Tańczących Eurydyk".

Piosenka została skomponowana w stylu popularnej lambady. W warstwie tekstowej opowiada o powrocie do rodzinnego miasta, rzeszowianina, który lata temu wyemigrował za ocean. Przechadzając się słynną Paniagą, porównuje ją do Karaibów. Przypadkiem na ulicy spotyka także swoją dawną miłość. Wracają wspomnienia.

W teledysku zobaczymy obu panów. Towarzyszyć im będzie także rzeszowianka Karolina. Artyści zdradzili nam nieoficjalnie, że na ekranie pojawi się również wybitna aktorka i pieśniarka Stanisława Celińska. Warto wspomnieć, że właśnie jej, Kazimierz Mazur senior towarzyszył lata temu w kultowym serialu "Noce i dnie". Wtedy grali rodzeństwo. Od jakiegoś czasu można ich oglądać, tym razem jak małżeństwo w popularnych "Barwach szczęścia". Z kolei Kazimierz junior znany jest szerszej publiczności z roli Kamila Hoffera w "Na Wspólnej".

Zakończenie zdjęć artyści zaplanowali na jutro, podczas Święta Paniagi.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

 • 21 Sty, 2019
  Spór o szefa sejmikowej Komisji Rewizyjnej trwa
  Spór o szefa sejmikowej Komisji Rewizyjnej trwa
  Przewodniczący podkarpackiej Platformy Obywatelskiej poseł Zdzisław Gawlik zapowiedział,że klub Koalicji Obywatelskiej będzie nadal zgłaszał Andrzeja Szlęzaka na szefa sejmikowej Komisji...
 • 21 Sty, 2019
  W Rzeszowie lekcje o mowie nienawiści.
  W Rzeszowie lekcje o mowie nienawiści.
  W rzeszowskim Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 9 nauczyciele prowadzą z uczniami zajęcia o mowie nienawiści. Takie lekcje mają...
 • 21 Sty, 2019
  Ponad 150 wystawców na targach ślubnych
  Ponad 150 wystawców na targach ślubnych
  Czy da się zorganizować całe wesele w jeden weekend? Odpowiedź na to pytanie 19 i 20 stycznia poznały przyszłe pary...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj