Stypendia tylko dla mieszkańców? Olszanica kontra Sąd Administracyjny
fot. Archiwum

Gmina Olszanica nie wypłaca stypendiów edukacyjnych młodzieży, bo uważa że są niesprawiedliwe. Wojewódzki Sądu Administracyjny uznał, że zgodnie z literą prawa świadczenie należy się tylko mieszkańcom gminy. Wyrok został podtrzymany przez Naczelny Sąd Administracyjny.  

Tymczasem zastępca wójta Robert Petka twierdzi, że skoro gmina otrzymuje subwencję oświatową na wszystkie dzieci, to powinna też wypłacać stypendia zdolnym uczniom bez względu na miejsce zamieszkania. Gmina wysłała pismo w tej sprawie do Minister Edukacji i otrzymała obietnicę, że zmiana zostanie uwzględniona podczas prac nad nowelizacją ustawy oświatowej. Wspomniany zapis ma pozwalać na wypłacenia stypendiów wszystkim osiągającym dobre wyniki, bez względu na miejsce zamieszkania.

Ponieważ jednak Naczelny Sąd Administracyjny podtrzymał wyrok wojewódzkiego, gmina zamierza wystosować kolejne pismo do ministerstwa.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Maj, 2018
  Sukcesy leśnych krasmówców z Leska
  Sukcesy leśnych krasmówców z Leska
  Z nagrodą i wyróżnieniami - wróciła leska młodzież z XII Ogólnopolskiego Konkursu „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego....
 • 18 Maj, 2018
  Chcieli odebrać sobie życie
  Chcieli odebrać sobie życie
  Dwom próbom samobójczym zapobiegli podkarpaccy policjanci. Wczoraj około 22:00 w Stalowej Woli mieszkanka tego miasta zawiadomiła funkcjonariuszy, że jej mąż...
 • 18 Maj, 2018
  80 lat temu Tadeusz Góra pokonał szybowcem ponad 577 km
  80 lat temu Tadeusz Góra pokonał szybowcem ponad 577 km
  80 lat temu dystans 577 km i 800 metrów z Bezmiechowej do Solecznik Małych koło Wilna pokonał szybowcem polski pilot...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj