Marszałek Władysław Ortyl: Nasz region atrakcyjny dla inwestorów z zagranicy
fot. Archiwum

Podkarpacie jest atrakcyjne dla inwestorów zagranicznych - uważa marszałek Władysław Ortyl. Nie widać tego jednak w ogólnopolskich rankingach.

Zdaniem Gościa Radia Rzeszów może to być spowodowane tym, że nakłady inwestycyjne ponoszone przez przedsiębiorców są zbyt niskie jak na realia ogólnopolskie.

W 2015 roku 49 inwestorów zagranicznych zainwestowało na Podkarpaciu więcej niż milion dolarów. To był poważny zastrzyk dla regionu - mówił na naszej antenie marszałek Ortyl.

Zdaniem marszałka trzeba bardziej zadbać o atrakcyjność inwestycyjną południowych i północno-wschodnich części regionu. Szczególnie chodzi o okolice Lubaczowa. Temu ma służyć rozszerzanie zasięgu specjalnych stref ekonomicznych, których dwie funkcjonuje na Podkarpaciu.

Na początku maja Rzeszów będzie gospodarzem międzynarodowych targów branży lotniczej Aerospace & Defense Meetings. Podczas nich Podkarpacie będzie się promować jako region atrakcyjny dla inwestorów zagranicznych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 25 Sty, 2021
  Posłowie o szczepieniach
  Posłowie o szczepieniach
  Opozycja mówi o chaosie, a przedstawiciele partii rządzącej o harmonogramie – ruszają szczepienia przeciwko koronawirusowi dla osób po wyżej 70...
 • 23 Sty, 2021
  Dr Beata Rożek o morsowaniu
  Dr Beata Rożek o morsowaniu
  Kąpiele w lodowatej wodzie, czyli morsowanie stało nie bardzo popularne. Wpływ na to miały wprowadzone ograniczenia z powodu pandemii, czyli...
 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj