Agnieszka Kopiec o jubileuszu Szkoły Sanatoryjnej w Rymanowie Zdroju
Fot. Archiwum

Szkoła Sanatoryjna w Rymanowie Zdroju jedna z trzech takich w Polsce. W tym roku świętuje ona 70-lecie działalności. Mieści się w sanatorium Ziemowit, gdzie dzieci mieszkają, przechodzą kuracje i się uczą.

Dyrektor placówki Agnieszka Kopiec przypomniała, że w "złotych" latach 90-tych do uzdrowiska przyjeżdżało nawet tysiąc małych pacjentów. Obecnie jest ich dziesięciokrotnie mniej. Pracuje z nimi ponad 40 doświadczonych nauczycieli i wychowawców, którzy proponują im różnorodne zajęcia nie tylko edukacyjne. Stosują muzykoterapie, choreoterapię, dogoterapię, wycieczki i szereg zajęć ruchowych na świeżym powietrzu w oparciu o siłownię "pod chmurką" czy nowoczesne boiska sportowe.

Klasy są nieliczne i nauczyciele pochylają się nad każdym dzieckiem, sprawdzają co miało w szkole macierzystej i kontynuują tematy. Na koniec turnusu dziecko otrzymuje zaświadczenia o ocenach z przedmiotów i z zachowania.

Obecnie Sanatorium Ziemowit przechodzi remont, który zakończy się w czerwcu. Dzięki temu znacznie poprawią się w nim warunki pobytu małych pacjentów.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj