Międzynarodowy konkurs z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości ogłosiło Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu. Jego celem jest rozbudzenie wśród młodych ludzi świadomości problemów, jakie pojawiły się w 1918 roku przed państwami Europy środkowej i wschodniej oraz dylematów, przed którymi stanęły narody.

Jest on skierowany do młodego pokolenia Europy Środkowo-Wschodniej - uczniów do 15. roku życia oraz młodzieży szkół średnich i studentów. Uczestnicy powinni przygotować prace plastyczne w formie plakatu lub eseje historyczno-literackie, dotyczące wydarzeń roku 1918. Teksty powinny być napisane w języku ojczystym i przetłumaczone na angielski.

Prace na konkurs pod nazwą "Rok 1918 – nowy ład w Europie Środkowo-Wschodniej" należy nadsyłać do Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej do końca sierpnia. Regulamin konkursu znajduje się na stronie Muzeum.

Współorganizatorami Konkursu są: IPN Oddział Rzeszów i Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu. Honorowy patronat objęli: Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj