Pierwszy wyścig z cyklu maratonów Kellys Cyklokarpaty za nami
fot. Kellys Cyklokarpaty

Prawie 550 osób wzięło udział w pierwszym wyścigu z cyklu maratonów rowerowych Kellys Cyklokarpaty w Horyńcu Zdroju. Zawodnicy rywalizowali w cztrech kategoriach, najwięcej osób 271 wystartowało na trasie HOBBY liczącej 33 km. Zwyciężył Hubert Dudzik z MTB MOSIR DUKLA, a w kategorii pań zwyciężyła Iwona Piwowar z Baran Cycling Team.

53 kilometry długości miała  trasa - Mega z przewyższeniami liczącymi ponad 600 metrów. Najszybszy był Piotr Sajdak z CYCLO TRENER TEAM, który dotarł do mety w czasie 01:46:47. Wśród pan zwyciężyła Katya Bandrivska.

Na najdłuższej trasie GIGA  liczącej 82 kilometry i ponad 900 metrów przewyższenia rywalizowały 42 osoby. Zwyciężył Mateusz Bieleń z EBICOM PMBIKE RACING TEAM z czasem 02:46:54, jako jedyna kobieta wystartowała Małgorzata Makowska. W tym roku wprowadzono dodatkową kategorię ELITA GIGA OPEN, w której wystartowało 5 osób, a zwyciężył Dariusz Batek CST 7R MTB TEAM z czasem 02:42:03.

Wyścigi potrwają do końca września na terenie Podkarpacia i Małopolski. Odbędą się - m.in w Przemyślu, Wierchomli, Dukli,  Pruchniku,  Kluszkowcach i Rzykach.  Będą też nowe trasy w Łopusznej w Gorcach, oraz w Beskidzie Wyspowym w Kasinie Wielkiej i Myślenicach.

Patronat medialny nad cyklem objęło Polskie Radio Rzeszów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj