Nocny wyścig na motocyklach w Bieszczadach - Enduro Party już dziś
fot. archiwum

Wyjątkowy wyścig motocyklowy odbędzie się dziś w Bieszczadach. W ramach rozpoczynającej się przed południem imprezy Enduro Party w Stężnicy koło Baligrodu - ok. 50 specjalistów jazdy w terenie weźmie udział w nocnych zawodach.

Prawdopodobnie jest to jedyna w Polsce impreza w której wyścigi odbywają się po zmroku. Pierwsze takie zawody rozegrano jesienią. Organizatorzy obawiali się wypadków, ale nikomu nic się nie stało. Zawodnicy specjalnie się przygotowali montując dodatkowe oświetlenie.

Niektóre startujące sportowe maszyny w ogóle nie mają świateł, także homologowane do jazdy po ulicach motory enduro nie są przystosowane do nocnej jazdy w terenie. 

Enduro Party to jednak nie tylko nocny wyścig. Odbędzie się kilka wyścigów, a chętni do startu jeszcze są przyjmowani. Do wszystkich kategorii zgłosiło się dotąd ok. 100 motocyklistów - ale zapisy będą prowadzone jeszcze przed startami - z których pierwszy dziś o 11:00.

Enduro Party rozgrywane jest na prywatnych terenach w Osadzie Ostoja w Stężnicy. To jedno z nielicznych miejsc w Bieszczadach gdzie można ścigać się na motocyklach.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj