Kidawa Błońska krytycznie o pomyśle PiS
Fot. R.Adamski

Platforma Obywatelska krytycznie o zapowiedziach Prawa i Sprawiedliwości zmierzających do obniżenia zarobków włodarzy samorządów. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała w Rzeszowie, że zapowiedzi Jarosława Kaczyńskiego zagrażają samorządności.

"Mamy ustawę o samorządzie, wiemy dokładnie, kto decyduje o wysokości zarobków samorządowców - to są rady" - stwierdziła Kidawa-Błońska. Wicemarszałek dodała, że rządzący będą mieli kłopot ze zwrotem przyznanych nagród finansowych. Jej zdaniem - "posłowie i ministrowie będą musieli na to wziąć kredyty, bo te nagrody były rozdawane w ratach przez dwa lata, więc trudno, żeby zdobyli takie kwoty".

W czwartek Jarosław Kaczyński zapowiedział, że ministrowie zwrócą nagrody na rzecz Caritasu. Lider Prawa i Sprawiedliwości poinformował też, że w Sejmie zostanie złożony  projekt przewidujący obniżenie o 20 proc. pensji parlamentarzystów. Poza tym - mają zostać "wprowadzone nowe limity obniżające" wynagrodzenia dla wójtów, burmistrzów, prezydentów, marszałków i starostów, a także dla ich zastępców.

Małgorzata Kidawa-Błońska uczestniczyła w Rzeszowie w spotkaniu klubu obywatelskiego poświęconym sytuacji kobiet w Polsce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter 09 Kwi, 2018

    Za duzo zarabiaja. A malo pracuja.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj