Biznesmeni z USA na Podkarpaciu
Fot. R.Adamski

Teraz jest najlepszy czas na wzmocnienie polsko-amerykańskich relacji gospodarczych - uważają biznesmeni i politycy z Waszyngtonu, którzy odwiedzili dziś Podkarpacie. Kilkuosobowa delegacja spotkała się między innymi z parlamentarzystami i władzami gminy Leżajsk.

Wśród gości ze Stanów był Ireneusz Lubaczewski z Pensylwanii, absolwent leżajskiego liceum. Obecnie pomaga w tworzeniu Polskiej Izby Handlowej w USA. Jego zdaniem Izba powinna działać na rzecz tego, żeby wszyscy w Stanach dowiedzieli się o tym, jak dużo amerykańskich firm działa w Polsce i dlaczego warto inwestować w naszym kraju.

Leżajsk i Giedlarową odwiedziła także Sarah Chamberlain, lobbystka, która prowadzi biura finansowe wielu amerykańskich kongresmanów. W jej opinii, izba powinna służyć zacieśnianiu więzi ekonomicznych między Polską i Ameryką. Zapowiedziała, że będzie namawiać członków Kongresu do wizyty na Podkarpaciu.

Przed dwoma dniami premier Mateusz Morawiecki wspólnie z ambasadorem USA ogłosił utworzenie Polskiej Izby Handlowej w Stanach Zjednoczonych.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Walter Walter 06 Kwi, 2018

    Super lubie to

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj