Wyłudzili miliony na fikcyjnym obrocie tekstyliami. Wśród zatrzymanych biznesmen z Tarnobrzega
Fot. cba.gov.pl

Cztery osoby - w tym prezesa grupy handlowej z Tarnobrzega - zamieszane w wystawiane i handlowanie fikcyjnymi fakturami VAT zatrzymało w Łodzi Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Wśród zatrzymanych jest również dwoje biznesmenów pochodzenia wietnamskiego działających w branży tekstylnej w Wólce Kosowskiej oraz pośrednik, który przewoził "brudne" pieniądze.

Ustalenia śledczych wskazują, że spółki prowadzone przez polsko-wietnamskich właścicieli wystawiły fikcyjne faktury VAT na kwotę co najmniej 16 mln 400 tys. zł. Ze zgromadzonych materiałów dowodowych wynika także, że tylko w okresie dwóch miesięcy 2016 roku tarnobrzeska firma nabyła od innych spółek faktury VAT na kwotę około 3 mln zł.

CBA ustaliło, że zatrzymani doprowadzili do wyłudzenia zwrotu podatku w wysokości ponad 30 mln zł, a w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, poprzez system spółek i przelewów, "wyprali" ponad 161 milionów złotych dochodów z przestępstw.

Do dziś w tym śledztwie zarzuty dotyczące m.in. udziału w latach 2014-2017 w zorganizowanej grupie przestępczej usłyszało 33 podejrzanych: pośredników, pomocników i przedstawicieli spółek. Grupa miała na celu popełnianie przestępstw polegających na fikcyjnym obrocie m.in. towarami tekstylnymi i wystawianiu nierzetelnych faktur VAT.

 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 26 Kwi, 2018
  Nieudane oszustwo
  Nieudane oszustwo
  Dzięki pracownicy banku, mieszkanka Niska nie straciła swoich oszczędności. Oszust, podający się za policjanta, chciał wyłudzić od kobiety 100 tys....
 • 26 Kwi, 2018
  W Machowie upamiętnili ofiary śmiertelnych wypadków przy pracy
  W Machowie upamiętnili ofiary śmiertelnych wypadków przy pracy
  Przy pomniku ofiar śmiertelnych wypadków w Kopalni Siarki Machów oraz tarnobrzeskim Siarkopolu odbyła się uroczystość ku czci 64 osób, które...
 • 25 Kwi, 2018
  Prezydent Stalowej Woli chce uspokoić kupców
  Prezydent Stalowej Woli chce uspokoić kupców
  Modernizacja targowiska w Stalowej Woli i związane z tym utrudnienia dla kupców i mieszkańców będą tematem dzisiejszego spotkania wszystkich zainteresowanych....

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj