Na granicy odzyskali 3 skradzione pojazdy
fot. BOSG

W świąteczny weekend funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali trzy kradzione pojazdy oraz jeden silnik samochodowy o łącznej wartości 135 tys. złotych.

Trefnym furgonem Citroenem Jumpy wyprodukowanym w ubiegłym roku usiłował wyjechać na Ukrainę obywatel tego kraju. Strażnicy graniczni z Korczowej sprawdzili, że pojazd widnieje w bazach policyjnych jako skradziony na terytorium Austrii.

W Medyce zakwestionowano Volkswagena, którym podróżował 31-letni Ukrainiec. W tym przypadku, funkcjonariusze stwierdzili ingerencję w pole numerowe VIN. Również ingerencja w numery identyfikacyjne pojazdu, były powodem zatrzymania w Medyce ciągnika siodłowego marki Scania. Autem do którego, posiadania przyznał się Ukrainiec, kierował obywatel Polski.

Z kolei skradziony na terytorium Wielkiej Brytanii silnik volkswagena transportera usiłował wywieźć z Polski na Ukrainę obywatel tego kraju podróżujący oplem przez przejście graniczne w Korczowej.

Od początku tego roku, funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali łącznie 26 skradzionych pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 1 mln 100 tys.złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Paź, 2020
  Policjanci z Jarosławia zatrzymali 32-latka
  Policjanci z Jarosławia zatrzymali 32-latka
  Policjanci z Jarosławia zatrzymali 32-latka, podejrzanego o liczne włamania na terenie powiatów jarosławskiego i ropczycko-sędziszowskiego. Złodziej upodobał sobie automaty wrzutowe...
 • 01 Paź, 2020
  Afrykanie na zielonej granicy
  Afrykanie na zielonej granicy
  Dwie grupy imigrantów z Afryki, którzy nielegalnie przekroczyli ukraińsko-polską granicę zatrzymali strażnicy graniczni na Podkarpaciu. Czterech cudzoziemców ujęto w Birczy...
 • 01 Paź, 2020
  Dofinansowanie dla DPS-ów z powiatu jarosławskiego
  Dofinansowanie dla DPS-ów z powiatu jarosławskiego
  Cztery Domy Pomocy Społecznej z powiatu jarosławskiego otrzymały w sumie ponad 1 mln zł dofinansowania. Pieniądze pochodzą z projektu "Lepsze...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Polskie Radio Rzeszów

Adres:
Zamkowa 3
35-032 Rzeszów
Telefon:
+48 17 852 15 01
Faks:
+48 17 875 05 03

Dodatkowe informacje

Dodatkowe informacje:

Antena: + 48 17 222 22 22

Newsroom: +48 17 875 01 50

Studia terenowe

Ostatnie komentarze

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj